fbpx

Naturalnie, że pięknie...
makijaż permanentny

Ważne informacje

Efekty wykonanego makijażu są widoczne już po pierwszej wizycie, jednak dla uzyskania perfekcyjnego rezultatu zapraszamy zawsze na wizytę uzupełniającą, po około 8 tygodniach.

 
Efekty zabiegu są trwałe i utrzymują się w skórze od roku do dwóch lat.
Na trwałość makijażu permanentnego wpływ ma działanie  czynników środowiskowych jak również sam organizm klientki i jej skóra (typ, kolor, kondycja). W wyniku naturalnego procesu złuszczania się naskórka i zależnie od metody nakładania makijażu po kilku latach zaczynają tracić na intensywności i makijaż blednie. Aby przedłużyć jego żywotność, zalecam co roku poddać się zabiegowi odświeżającemu.
 
Opis zabiegu
Zabieg makijażu permanentnego polega na iniekcji pigmentu pod skórę przy pomocy cieniutkich igieł lub piórka w przypadku microbladingu.  Wykonanie pełnego makijażu trwa od dwóch do dwóch i pół godziny.
 
Procedura rozpoczyna się od szczegółowej rozmowy i omówienia oczekiwań klientki. Następnie oczyszczam i dezynfekuję skórę. Następnie wykonuję rysunek i dopasowuję kolor pigmentu. Obszar zastosowania barwnika, jego kolor i nasycenie zawsze dobierane są indywidualnie do potrzeb konkretnej osoby i z uwzględnieniem jej naturalnej urody, kolorytu cery, barwy oczu i włosów. W trakcie pigmentacji skóra jest znieczulana.
 
Zalecenia przed zabiegiem
W celu uzyskania doskonałego efektu, należy się do zabiegu przygotować. Przed makijażem permanentnym brwi: dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy brwi poddawać regulacji ani koloryzacji henną czy farbką.
 
24 godziny przed zabiegiem wykonujemy delikatny peeling złuszczający naskórek, a na nadmiernie przesuszoną skórę nakładamy maskę nawilżającą. 
 
Ważne! 24 godziny przed zabiegiem makijażu permanentnego nie należy: przyjmować aspiryny, spożywać alkoholu, opalać się. Na 6 godzin przed makijażem nie należy pić kawy.
Do zejścia strupków wskazane jest unikanie kontaktu brwi z wodą. Nie chodzimy na saunę, basen, solarium. Nie eksponujemy celowo twarzy na słońce.  Do pięciu dni od pigmentacji nie wykonujemy treningów fizycznych.
 
W żadnym wypadku nie wolno trzeć i dotykać miejsc poddanych zabiegowi. Pod żadnym pozorem nie należy zdrapywać strupków, które tworzą się w wyniku złuszczania się naskórka!
 
Po 8 tygodniach po zabiegu, można wykonać korektę – dopigmentowanie (w przypadku takiej konieczności).
 
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są:
ciąża i karmienie piersią (dotyczy makijażu ust),
przyjmowanie sterydów – ponieważ ranki trudniej się goją,
infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze i stany podgorączkowe,
niewyrównana cukrzyca,
przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
bielactwo – ponieważ istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się nowych zmian,
łuszczyca,
epilepsja,
skłonność do tworzenia keloidów lub bliznowców,
powiększone węzły chłonne,
nowotwór w trakcie leczenia,
skłonność do zapaleń spojówek (dotyczy makijażu oczu).
hemofilia (choroba krwi)
zakażenie wirusem HIV

Beauty & You
by Kasia Małkiewicz

Studio mieści się w lokalu użytkowym na pierwszym piętrze w Centrum Zdrowia w Stacja Oliwa przy PKP Oliwa. Charakterystycznym punktem jest pętla autobusowa i Biedronka. Na parkingu obowiązuje pobranie biletu, który upoważnia do 1,5 godzinnego darmowego postoju. Każda kolejna godzina kosztuje 3 zł. Proszę o zapoznanie się z czasem trwania usługi i ewentualne uiszczenie opłaty w biletomacie.

Wszelkie prawa do właśnosci intelektualnej zastrzeżone “Beauty & You by Katarzyna Malkiewicz” 2019 ©