fbpx

Beauty & You

Jak przebiega zabieg pigmentacji brwi?

Po pojawieniu się w salonie, przede wszystkim powitam Was uśmiechem 😁, a zaraz po tym zaproszę do wypełnienia formularza przedzabiegowego.

W formularzu znajdziecie informacje dotyczące przeciwwskazań jak również sporą dawkę informacji dotyczących gojenia i opieki po pigmentacji.

Zacznijmy od...

Po zapoznaniu się z papierami czas na konsultację. Mamy, aż pół godziny na omówienie Waszych oczekiwań względem makijażu permanentnego brwi. Pamiętajcie, że jestem tu dla Was i możecie zadać mi wszelkie pytania, które przychodzą Wam do głowy. Ważne aby wyjaśnić każdą niejasność.

Kiedy mamy już wszystko omówione, przechodzimy do czynów. Zaczynamy od rysunku wstępnego. Rysunek wykonuję kredką i staram się oddać jak najlepiej efekt końcowy. Żaden makijaż permanentny nie może być wykonany bez rysunku wstępnego i jego akceptacji przez Klientkę. Nie bójcie się wskazać co jest do poprawki. Makijaż zawsze wykonuję zgodnie z moją estetyką i w harmonii z Waszymi rysami twarzy, ale to przede wszystkim Wam ma się ten makijaż podobać.

Po akceptacji rysunku, wybieramy kolor pigmentu. W tym przypadku musimy określić czy wolicie tony ciepłe czy chłodniejsze. Zawsze pytam o to czym malujecie (jeśli malujecie) brwi na codzień. Fajnie jeśli przyniesiecie ten kosmetyk na spotkanie.

No dobrze... Czas na zabieg....

Zaczynamy właściwą procedurę.
Pierwsza minuta jest bez znieczulenia, ale bez obaw. Poczujecie jedynie lekkie drapanie. Zaraz po naruszeniu naskórka wmasuję znieczulenie w płynie. Odczekam 5 minut. Po tym czasie nic już nie będziecie czuły. Znieczulenie schodzi po około pół godziny od ostatniej aplikacji.

Cała pigmentacja trwa od 40 do 60 minut.
Brwi podczas pigmentacji potrafią spuchnąć nierównomiernie. Lewa bądź prawa zawsze może wydawać się na przykład delikatnie grubsza. Jest to zupełnie naturalna sytuacja. Ocena kształtu przypada na moment po wygojeniu brwi. Na korekcie zawsze można zmienić delikatnie kształt bądź kolor.

Zaraz po pigmentacji brwi są bardzo nasycone kolorem przez co wydają się ciemne i jednolite. Po wygojeniu makijaż będzie aż o 50% jaśniejszy i delikatniejszy. Efekt rozcieniowana pigmentu pojawia się po zejściu strupków.

A na koniec...

Na wyjściu otrzymujecie kartę informacyjną, na której rozpisane są wszystkie zalecenia po pigmentacji jak również omówiona jest cała procedura gojenia.

I to tyle w kwestii wizyty pigmentacyjnej.
Do zobaczenia na korekcie, czyli za dwa miesiące 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *