fbpx

Beauty & You

Jak poradzić sobie ze sztucznymi rzęsami kiedy nie możesz umówić się na wizytę do stylistki?

Często pytacie mnie jaki jest magiczny sposób na zdjęcie sztucznych rzęs w domowym zaciszu….

Muszę przyznać, że długo zastanawiałam się nad tym. Zasięgałam również wiedzy od moich koleżanek z branży na temat sposobu na ściągniecie sztucznych rzęs samodzielnie. Okazuje się, że mój brak pomysłu podzielają również inne stylistki.

Brak pomysłu oznacza brak w stu procentach bezpiecznego czy szybkiego sposobu. Możliwe, że czujecie się teraz trochę zdezorientowane… Bo skoro nie ma sposobu to po co ten artykuł.

Chcę Wam ułatwić życie opisując co możecie zrobić, ale niestety nie daję Wam gwarancji, że rzęsy zejdą w całości. Szczerość przede wszystkim.

Oto kilka rad:

  1. Zapisz się na wizytę podczas, której będzie możliwe zdjęcie bądź przedłużenie rzęs jak tylko będziesz mogła. Samodzielne usuwanie może nie przynieść oczekiwanego skutku, a niecierpliwe panie mogą nawet powyrywać sobie swoje własne rzęsy.
  2. Nie szarp i nie skub. W taki sposób narobisz samych szkód. Wyrwiesz własne rzęsy a może nawet naruszysz mieszki włosowe przez co upośledzisz wzrost nowych, naturalnych rzęs. Mogą one też już nigdy nie urosnąć.
  3. Jeśli zostało Ci kilka rzęs i mają one długie odrosty możesz spróbować przyciąć rzęsy sztuczne nożyczkami.  Zawsze jest to jakieś rozwiązanie aby sztuczne nie wyróżniały się od naturalnych. Uważaj na rzęsy naturalne i oczywiście na oczy.
  4. Uzbrój się w cierpliwość. Rzęsy sztuczne po kilku tygodniach same odpadną, bo skruszy się wiązanie klejowe bądź Twoja naturalna rzęsa sama wypadnie , bo taki jest cykl życia włosów.
  5. Możesz nałożyć na wacik kosmetyczny (choć najlepiej na aplikator bezwłókienkowy) olej rycynowy, oliwę z oliwek (oleistą tłustą substancję). Następnie przyłożyć go do rzęs na zamkniętą powiekę. Nie szarp, Nie szoruj. Delikatne ruchy dosłownie o milimetr w lewo i prawo po to aby substancja dostała się dookoła wiązania klejowego. Jest to pracochłonne. Proces może zająć nawet 30 minut na jedno oko. Po całym zabiegu możesz mieć zaczerwienione oczy i skórę dookoła. Ważne aby zmyć olej ze skóry po zakończonej procedurze. Nie zmyty może zapychać pory.
  6. Częstsze czesanie rzęs również może spowodować kruszenie wiązania klejowego.
  7. WAŻNE nie usuwaj rzęs profesjonalnym zmywaczem, czyli REMOVEREM. Użycie go samodzielnie i bez doświadczenia grozi poparzeniem oka.

Powyższy artykuł raczej odnosi się do tematu JAK NIE ZROBIĆ SOBIE KRZYWDY USUWAJĄC SAMODZIELNIE RZĘSY, niemniej jednak uważam, że szczere i rozsądne podejście do Waszego zdrowia jest najważniejsze.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *