fbpx

Naturalnie, że pięknie...
makijaż permanentny

Makijaż permanentny brwi - Microblading

Microblading​

Co to jest microblading ?

Microblading  to metoda manualna i służy do zagęszczania brwi. Pozwala nadać im naturalny wygląd, bo włoski są dorysowywane na skórze. Fachowo nazywa się to wprowadzeniem pigmentu za pomocą piórka do warstwy kolczystej naskórka. Na dwa tygodnie przed zabiegiem brwi nie wolno farbować ani regulować. Sam zabieg poprzedzony jest ankietą, w której trzeba podać informacje o dolegliwościach i zażywanych lekach. 

Przed zabiegiem klientka wspólnie ze mną wybiera barwnik. Pigment musi mieć kolor identyczny z kolorem włosów. Za pomocą kredki i nitki rysuję kontury brwi. Dopiero po  zaakceptowaniu albo skorygowaniu – przez klientkę, mogę przystąpić do zabiegu. Za pomocą specjalnego piórka delikatnie nacinam skórę na odpowiednią głębokość, tworząc na niej zarys włoska, w który aplikowany jest pigment. Daje to naturalny efekt cienkich włosków. Spotkanie trwa około dwie godziny. W trakcie procedury skóra jest znieczulana. Efekt nie jest widoczny od razu, lecz dopiero po tygodniu, kiedy barwnik trochę zbladnie.
 
WAŻNE: Microblading nie zaleca się osobom ze cerą tłustą ani brwiom pozbawionym włosków. Dla osób z powyższymi przypadłościami rekomenduję metodę mieszaną i cienia.

Opis metody

Microblading to metoda manualna polegająca na rysowanie włosków identycznych do naturalnych. Piórko którym wykonuje się rysunek składa się z 18 cienkich igieł o przekroju 0,18 mm. Efekt jest bardzo naturalny i delikatny. Idealny jeśli zależy nam na efekcie Makeup no Makeup. Polega na zagęszczeniu łuku brwiowego, dlatego też Panie zainteresowane tą metodą muszą posiadać włoski na łuku brwiowym.

Dla kogo microblading?

Makijaż wykonany metodą microbladingu najlepiej spisuje się przy cerze suchej. Zdecydowanie odradzam tę metodę przy cerach tłustych, gdyż w stosunkowo krótkim czasie właścicielka tego rodzaju makijażu zauważy albo nieestetyczne zlewanie się włosków bądź po prostu pozbędzie się go. Ważne aby Klientka po całej długości i szerokości łuku brwiowego posiadała regularnie rozmieszczone, naturalnie rosnące włoski, gdyż jest to metoda zagęszczająca i włoski dorysowane muszą wmieszać się w te naturalne.

Jaka jest trwałość microbladingu?

Microblading posiada swoje plusy jak i słabszą stronę. Jego wygląd jest naturalny, ale najkrócej trwa ze wszystkich metod. Statystycznie utrzymuje się do roku.

Beauty & You
by Kasia Małkiewicz

Studio mieści się w lokalu użytkowym na pierwszym piętrze w Centrum Zdrowia w Stacja Oliwa przy PKP Oliwa. Charakterystycznym punktem jest pętla autobusowa i Biedronka. Na parkingu obowiązuje pobranie biletu, który upoważnia do 1,5 godzinnego darmowego postoju. Każda kolejna godzina kosztuje 3 zł. Proszę o zapoznanie się z czasem trwania usługi i ewentualne uiszczenie opłaty w biletomacie.

Wszelkie prawa do właśnosci intelektualnej zastrzeżone “Beauty & You by Katarzyna Malkiewicz” 2019 ©