fbpx

Naturalnie, że pięknie...
makijaż permanentny

Makijaż permanentny brwi metodą mieszaną

Metoda mieszana​

Co to jest metoda mieszana

Metoda mieszana to połączenie microbladingu (metody manualnej) z metodą cienia (metody mechanicznej). Nazywana królową w makijażu permanentnym brwi. Daje lekkość i naturalność poprzez wyrysowane włoski i zagęszczenie cienia, które rzuca się pomiędzy włoski. Dodatkowo cień utrwala włoski. Podobnie jak w przypadku cieniu, metoda mieszana może być wykonana intensywniej lub delikatniej. Wszystko jest kwestią oczekiwań klientki. Najpopularniejsza technika obecnie.

 
Przed zabiegiem klientka wspólnie ze mną wybiera barwnik. Możemy wybrać kolor ciemniejszy od naszych naturalnych włosków na brwiach, ale nie zaleca się jaśniejszego.  Za pomocą kredki i nitki rysuję kontury brwi. Dopiero po zaakceptowaniu albo skorygowaniu – przez klientkę, mogę przystąpić do zabiegu. Za pomocą specjalnego piórka delikatnie nacinam skórę na odpowiednią głębokość, tworząc na niej zarys włoska, w który aplikowany jest pigment. Daje to naturalny efekt cienkich włosków.  Po tej procedurze przechodzę do metody mechanicznej czyli do napigmentowania skóry pomiędzy włoskami metodą cienia. Spotkanie trwa około dwie godziny. W trakcie procedury skóra jest znieczulana. Efekt nie jest widoczny od razu, lecz dopiero po tygodniu, kiedy barwnik trochę zbladnie.
 
WAŻNE: metoda idealna dla wszystkich typów cer.

Opis metody

Połączenie dwóch metod: manualnej którą wykonujemy rysunek włosa oraz mechanicznej, którą rzucamy cień. Włoski mają imitować te naturalne. Wykonuję je za pomocą piórka zbudowanego z 18 bardzo cienki białek o przekroju 0,18 mm. Czym wykonywany jest igłą o przekroju od 0,18 mm do 0,30 mm. Z każdą Panią z osobna ustalamy kształt jak i wzór brwi. A to dlatego że jedna pani woli położyć większy nacisk na dorysowane włoski, a inna lubi zaznaczyć włoskami przód brwi i końcówkę metodą cienia. Kolor i intensywność pigmentacji jest zawsze ustalana z Klientką.

Efekt końcowy jest bardzo naturalny dzięki połączeniu dwóch metod. Włoski dają delikatność a cień trójwymiarowość. Metoda często wykorzystywana do rekonstrukcji łuku brwiowego.

Dla kogo

Metoda sprawdza się przy absolutnie każdym typie cery. Szczególnie dedykowana w przypadku cer tłustych i mieszanych, gdzie sama metoda włoskowa nie jest w stanie utrzymać się zbyt długo. Dzień utrwala dorysowany włosek.

Trwałość

Trwałość każdego makijażu permanentnego mocno zależy od typu cery i trybu życia jego właścicielki. Niemniej jednak jest to metoda która utrzymuje się stosunkowo długo. Jak przy każdej metodzie rekomenduje odświeżanie makijażu. Warto skorzystać z możliwości odświeżenia w ciągu roku od pigmentacji ze względu na preferencyjną cenę.

Beauty & You
by Kasia Małkiewicz

Studio mieści się w lokalu użytkowym na pierwszym piętrze w Centrum Zdrowia w Stacja Oliwa przy PKP Oliwa. Charakterystycznym punktem jest pętla autobusowa i Biedronka. Na parkingu obowiązuje pobranie biletu, który upoważnia do 1,5 godzinnego darmowego postoju. Każda kolejna godzina kosztuje 3 zł. Proszę o zapoznanie się z czasem trwania usługi i ewentualne uiszczenie opłaty w biletomacie.

Wszelkie prawa do właśnosci intelektualnej zastrzeżone “Beauty & You by Katarzyna Malkiewicz” 2019 ©