fbpx

Beauty & You

Pigmenty w makijażu permanentnym

Czy pigment ma znaczenie?

Klientki myśląc o makijażu permanentnym najczęściej mają obawy o kształt i… No właśnie… O kolor.

Jakość pigmentów to bardzo istotny element w pigmentacji permanentnej. Poniżej opowiem czym ja się sugeruję wybierając kolory do swoich prac.

 

Przede wszystkim najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo moich Klientek oraz oczywiście efekt końcowy.

Aby pigment był bezpieczny musimy mieć przede wszystkim pewność, że są neutralne dla organizmu oraz nie zawierają konserwantów i substancji rakotwórczych. Interesują mnie jedynie kolory posiadające aktualne badania laboratoryjne. Pracuję na pigmentach nadających się także dla alergików (osób u których stwierdzono niepożądane lub niebezpieczne dla zdrowia skutki uboczne mikropigmentacji). Ważne aby każdy odcień posiadał kartę charakterystyki MSDS niezbędną do wykazania składników użytych do ich produkcji. Produkowane w laboratorium farmaceutycznym. Posiadają wymagane atesty bezpieczeństwa laboratorium oraz certyfikaty CE. Pracuję na markach, które poddane zostały testom jakościowym SGS (Société Générale de Surveillance), co potwierdza, że nie zawierają w swoim składzie metali ciężkich oraz spełniają normy i standardy światowe w zakresie mikropigmentacji. Certyfikowane również w KOREA TESTING & RESEARCH INSTITUDE.

Często pytacie czy pigment zmieni kolor…

Pigmenty marek znajdujących się w moim salonie wyróżniają się wysoką stabilnością i dobrą przewidywalnością w czasie. Odpowiedni skład produktu gwarantuje jego maksymalną przewidywalność w czasie. Dzięki dużemu napigmentowaniu cząsteczką koloru makijaże moje charakteryzuje wysoka retencja w skórze, co przekłada się na jakość pigmentacji.

Oczywiście w wyjątkowych przypadkach np. długotrwałego problemu hormonalnego odstępstwa od oczekiwanego koloru mogą wystąpić, ale są to sytuacje wyjątkowe.

Skoro jesteśmy przy kolorze zmieniającym się w czasie chciałam wspomnieć to o czym przy każdej konsultacji przedzabiegowej informuję, że decydując się na makijaż permanentny należy pamiętać o zasadzie:

ALBO ODŚWIEŻAMY REGULARNIE MAKIJAŻE, ALBO GO USUWAMY PO CZASIE. 

Nigdy nie wydarzy się na Świecie sytuacja, że raz zapigmentowane brwi będą w tak świeżym i pięknym kolorze przez całe Wasze życie! Pamiętajmy proszę, że kolor blednie i organizm nasz ma tendencje do pozbywania się kolorów w pewnej kolejności. Może Cię zaskoczę, ale pigment w kolorze średnio brązowym o chłodniejszym odcieniu  jest stworzony z co najmniej kilku tomów i kolorów. Stąd z czasem nasz makijaż może wybijać się lekko cieplejszymi bądź chłodniejszymi tonami.

To znak, ze makijaż na pewno należy już odświeżyć.

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *