fbpx

Beauty & You

Pigmentacja ust kilka podstawowych pytań i odpowiedzi.

Podczas bezpłatnych konsultacji dotyczących makijażu permanentnego dość często powielają się pewne pytania dotyczące makijażu permanentnego ust.

Zauważyłam, że do makijażu brwi podchodzicie już z dość dużą pewnością tak o ustach należy jeszcze sporo tematów wyjaśnić.

Poniżej odpowiem na najczęstsze pytania.

 

Czy makijażem permanentnym ust można usta powiększyć?

I tak i nie.

Nie jeśli chodzi o rysowanie linii konturu ust poza naturalną czerwienią ust. Jest to pierwszy znak po którym poznacie, że macie do czynienia ze “specjalistą” bądź Specjalistą.Nie wolno rysować ust tam gdzie ich nie ma. Przede wszystkim kolor skóry na ustach i reszcie twarzy jest… zupełnie inny przez co po wygojeniu będzie widoczna ogromna różnica w kolorystyce. Takie usta po wygojeniu wyglądają jak wiecznie podrażnione wokół ust. Struktura skóry jest też zupełnie inna przez co pigment inaczej się osadza.

Makijażem można jednak optycznie uwypuklić usta przez co wydają się pełniejsze. Gramy w tym przypadku kolorami i udajemy światłocień. Taki makijaż to już najwyższa półka śród makijaży permanentnych ust.

 

Czy makijaż permanentny ust boli?

Zależy od znieczulenia. W Beauty and You pierwszy rys, czyli kontur wykonany jest bez znieczulenia, a później wmasowana jest lidokaina w płynie. Klientki nawet nie zdążą zauważyć kiedy kontur jest narysowany i z ich relacji wynika, że nic je nie boli. Praca na ustach ma być delikatna po to aby nie przepracować za mocno skóry ust.

 

Czy po wykonaniu makijażu permanentnego ust można od razu pójść do pracy?

Usta podczas pigmentacji puchną. Wiele zależy od jednostki. Jedne Panie reagują mocniej i są dość opuchnięte a inne mają leciutki obrzęk. Najlepiej przyjść na makijaż po pracy  a po nim udać się np. do domu aby odpocząć. Następnego dnia można na spokojnie pójść do pracy. Usta są już obkurczone a kolor wygląda tak jakbyśmy pomalowały je pomadą i to wszystko. Często Panie robią sobie pół dnia wolnego aby pojawić się na zabiegu tak około godziny 13/14 i na spokojnie wrócić do domu i odczekać moment schodzenia nabrzmienia.

 

Czy kwas hialuronowy wykonać przed czy po pigmentacji?

Są dwie szkoły. Ja jestem zwolenniczką zrobienia najpierw pigmentacji a następnie kwasu. Lepiej się pracuje na naturalnych ustach a dodatkowo może to wpływać na chłonięcie pigmentu.

 

Jaki wybrać kolor?

Pamiętajcie, że te kolory które widzicie na pięknych zdjęciach wykonanych zaraz po pigmentacji to nie są de facto finalne efekty makijaży. Permanentny ust najczęściej jest lekki i naturalnie wyglądający. Oczywiście bezpośrednio po pigmentacji przypomina efekt pomadki o intensywnym kolorze.  Podczas spotkania pigmentacyjnego omawiane są oczekiwania każdej Klientki. Duża część Pań życzy sobie neutralne kolory, ale jest też grupa fanek efektów mocniej podkreślających usta. Aby wybrać kolo należy odpowiedzieć sobie na pytanie…

 

Po co mi makijaż permanentny ust?

Bardzo ważne pytanie. Od tego zaczyna się rozmowa o oczekiwaniach i doborze kolorów czy techniki rozmieszczenia koloru. Czy chcemy uzupełnić luki np. w konturze po opryszczkach czy może marzą nam się świeże podbite kolorem usta. Makijaż ust jest magiczny. Dzięki niemu w każdej sytuacji wyglądamy zadbanie, świeżo i wręcz elegancko.

Nad czyn należy się zastanowić? Nad tym czy chcemy usta:

z konturem – bez konturowe

w naturalnych kolorach (np. nude) czy zaszalejemy z wyraźniejszym kolorem

wypełniamy jednolitym kolorem czy może pracujemy kolorami nad stworzeniem światłocienia i optycznego uwypuklenia ust

 

Jeśli pojawiają się dodatkowe pytania bądź chciałybyście po prostu spotkać się i przy okazji omówienia makijażu poznać mnie to zapraszam na bezpłatne konsultacje 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *