fbpx

Beauty & You

Jak szukać idealnej linergistki, czyli specjalistki w temacie makijażu permanentnego?

Dziś dzięki dobrodziejstwu internetu mamy wręcz nieograniczone możliwości przy wyborze najlepszego specjalisty z każdego praktycznie tematu. Dlaczego w takim razie tak trudno zdecydować się na odpowiednią linergistkę?

W poniższym artykule opowiem jakie kryteria powinien spełniać idealny specjalista w temacie makijażu permanentnego.

Gdybym dziś poszukiwała odpowiedniej osoby do wykonania u mnie makijażu permanentnego brwi, ust czy też kreski na pewno zwróciłabym uwagę na kilka następujących rzeczy: galeria prac, opinie, cena, materiały na których wykonywana jest praca czy możliwość umówienia konsultacji przed zabiegiem, omówienia tematu i zadania pytań.

GALERIA PRAC

Codziennie spotykam się z Paniami, które proszą o pomoc przy  źle wykonanym makijażu np brwi.  Najczęściej są to bardzo skrzywdzone Panie. Zawsze pytam czy sprawdzały “specjalistkę” zanim do niej poszły. Następuje chwila ciszy… a następnie odpowiedź najczęściej brzmi NIE. A później informacja… Weszły do gabinetu i się umówiły. Poszły, bo ktoś im kazał tam iść. Pokierowały się niską ceną.

Zanim umówicie się na wizytę poobserwujcie specjalistę. Przejrzyjcie galerię zdjęć. Szczególnie zwróćcie uwagę czy są prezentowane zdjęcia wygojonych prac. Ogólnie zdjęć prac bezpośrednio po wykonaniu zabiegu jest więcej, gdyż część Pań nie przychodzi na korektę, bo są usatysfakcjonowane efektem już po pierwszym spotkaniu, ale… umówmy się! Powinny w galerii prac znaleźć się również prace wygojone!

Jeśli estetyka prac do Was przemawia można zwrócić uwagę na kolejne aspekty

OPINIE

Dziś lubimy opiniować. Jak to Polacy 😉 najchętniej dzielimy się opinią po nieudanej wizycie, ale powoli klientela polska również docenia fakt przeprowadzenia usługi  na zadowalającym ich poziomie. Warto poczytać co inne Klientki napisały o linergistce. Oczywiście mogą się zdarzyć opinie niepochlebne, ale powinny one stanowić procent ogółu.

CENA

uuuu…. temat mrożący krew w żyłach.

Zacznę od faktu, że niemal wszystkie złe prace jakie widziałam w mojej praktyce, były wybrane przez Klientki sugerujące się niską ceną przede wszystkim. Ważna informacja: makijaż permanentny nie będzie, a nawet nie ma prawa być tani. A oferta z cyklu ZAPRASZAM NA MAKIJAŻ ZA 200 CZY 300 ZŁ jest przestrogą. Ja nawet nie chcę sobie wyobrażać jakości produktów czy umiejętności osoby wykonującej zabieg (szkolenia kosztują niemało).

Ostatnio widziałam dość ciekawe zachowania pod postem jednego z bardziej znanych salonów kosmetycznych w Gdańsku, który oferował makijaż permanentny w promocyjnej cenie. Nie będę ani używać nazwy salonu, ani dosłownych kwot, ale wyglądało to mniej więcej tak. Z 1100 zł na 800 zł. Pod owym postem posypały się wyśmiewcze komentarze na zasadzie “jaka to beznadziejna promocja” lub “kpina”. Naprawdę?! Ile chciałybyście zapłacić za taką usługę? Jest to zabieg ekskluzywny od A do Z. Oznacza to, że profesjonalna osoba wykonująca ten fach ponosi również ekskluzywne koszty :). Koszt składają się na (i tutaj te którymi cześć Klientek nie jest zainteresowana): wynajem/czynsz salonu,  opłaty eksploatacyjne, media, podatki, zus, czas pracy specjalisty. Oraz te które może choć trochę powinny interesować: rok roczne szkolenia (ok 3 rocznie), ubezpieczenie, dbanie o higienę i czystość, sprzęt i amortyzacja, pigmenty, materiały zabiegowe. 

Przy okazji zaprezentuję przykładową kalkulację porównawczą: Wizyta u fryzjera. Statystycznie Polka 🙂 (zabrzmiało rodem jak z książki do statystyki ;)) pojawia się u swojego fryzjera co 2 czy 3 miesiące. Wydaje od  200 do 400 zł (oby tylko tyle za cięcie, farbowanie i modelowanie włosów półdługich o pielęgnacji nie wspomnę ;)), czyli rocznie wyda od 600 zł do nawet 1200 zł i… chodzi do niego dalej przez kolejne lata 🙂 co 2 lub 3 miesiące.  Może takie porównanie pomoże w zrozumieniu, że cena 800 czy nawet 1000 zł za makijaż permanentny , który utrzymuję się nawet do 3 lat nie jest czymś niezwykłym. Trochę się rozpisałam, ale chciałam odpowiedzieć w pełni i obrazowo na to zagadnienie.

MATERIAŁY

Warto zapytać na jakich pigmentach pracuje linergista. Czy są to pigmenty zdrowe dla człowieka i np. nie kancerogenne. Kolejna ważna kwestia to do kiedy jest ich data ważności. Spotkałam się z niemałą ilością tez moich koleżanek po fachu, że… eeee tam… jest już po terminie, ale wygląda w buteleczce dobrze.  Ważne aby produkty na których pracuje specjalista były jednorazowe bądź sterylizowane i dezynfekowane. 

KONSULTACJA

Jest to bardzo przyjemny dodatek. Nic tak nie uspokaja niż możliwość poznania osoby, która wykona nam zabieg estetyczny. Poznanie jej punktu widzenia i wiedzy. Ważne aby linergista słuchał naszych oczekiwań i potrafił na ich podstawie jak również zastanych możliwości wyrazić swoją opinię. Jeśli np. oczekiwania Klientki są nie do zrealizowania nie może mieć oporów przed wyrażeniem swoich obaw. Bardzo lubię kiedy mogę udać się na konsultację przed jakimkolwiek zabiegiem czy zdrowotnym, czy estetycznym. Wymagam nie tylko od innych, ale przede wszystkim od siebie. W BEAUTY and YOU możecie umówić się na bezpłatną konsultację przed makijażem permanentnym 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *